Posted on

5 propozycji skórzanych kurtek męskich

bomberka dla faceta

Skórzana kurtka to klasyk, ale nawet coś tak ponadczasowego, występującego w modzie męskiej od lat, nadal potrafi zaskakiwać. Oto pięć jej najciekawszych propozycji, różniących się krojem, kolorem i stylem. Każda potrafi dobrze się zaprezentować, bo każda została stworzona z myślą o nieco innym mężczyźnie.

1 – rockowa ramoneska


Jej znakiem szczególnym są oczywiście podwójne klapy, odgrywające rolę kołnierza. Często zapina się ją na zatrzaski, zwyczajny suwak bądź pasek, przytwierdzając je do głównej części kurtki lub też pozostawia puszczone luźno. Najlepiej prezentuje się rozpięta, choć oczywiście zawsze można ją zapiąć, by zyskać dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem, na co pozwala zamek błyskawiczny umieszczony zwykle nieco po lewej lub prawej stronie z przodu kurtki, nigdy nie bezpośrednio na środku, do którego często na dole dodany jest pasek z klamrą. Ramoneski są znakiem rozpoznawczym stylu rockowego. Idealnie komponują się z mocnymi stylizacjami, w których nie zabraknie czerni, ćwieków, dżetów i przetartego jeansu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by skontrastować je z zupełnie inną stylistyką, nawet tą sportową, która paradoksalnie potrafi stworzyć ciekawy duet z rockiem.

2 – nowoczesna bomberka


Mniej oczywistą, ale dzięki temu nawet ciekawszą propozycją będzie skórzana bomberka męska np. ta z asortymentu dstreet. Ona również zapinana jest na zamek błyskawiczny, który w tym wariancie pojawia się na samym środku kurtki, by już u góry zakończyć się małym jednopłatowym kołnierzykiem. Pierwsze skórzane bomberki powstawały już w czasach pierwszej wojny światowej, kiedy to nosili je głównie lotnicy. Pierwotny projekt szybko zaczął ewoluować, dlatego dziś bomberki występują w przeróżnych odcieniach, mają odmienne typy wykończenia, a do tego wykonuje się je z większej ilości materiałów, choć skóra wciąż pozostaje dla nich tym pierwszym wyborem.

3 – brązowy klasyk


Najbardziej klasyczny model kurtki skórzanej wyróżnia się tym, że… tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia, a przynajmniej nie w oczywisty sposób, bo cała jego siła skrywa się w bardzo prostym i niewymuszonym fasonie z idealnie prostymi i przylegającymi rękawami oraz wykańczającym go u dołu pasem, jednakże bez żadnego ściągacza. Czasami uzupełniają go kieszenie, choć i one są bardzo niepozorne, bo ukryte od wewnętrznej strony kurtki (z zewnętrznej strony uwidaczniają się jedynie minimalistyczne zamki). Dodatkowym wykończeniem jest również mały, lekko zaokrąglony kołnierzyk. Kolor lekko postarzanego, delikatnie wręcz rudego brązu nadaje temu modelowi wyjątkowej stylowości i pozwala mu wpasowywać się w bardziej eleganckie, ale wciąż casualowe stylizacje.

4 – pilotka z kołnierzykiem


Chyba każdy kojarzy jej wygląd z filmu Top Gun, w którym nosił ją na sobie sam Tom Cruise. Skórzana pilotka stała się nową wersją bomberki męskiej, bo choć po części ją przypomina, to jednak różni się kilkoma drobnostkami, czyli grubością, pokryciem, kołnierzykiem i związaną z tym wszystkim ogólną stylistyką. Jest nieco cięższa i dlatego wygląda nieco porządniej. Ma grubszą strukturę, dlatego co odważniejsi mężczyźni potrafią ją nosić jesienią i zimą, nie tylko wiosną czy latem. To, czego w żadnej skórzanej pilotce nigdy nie może zabraknąć, to minimalistycznego kołnierzyka pokrytego jasnym futrem, które zapewnia świetny kontrast czarnemu lub brązowemu pokryciu. Pilotkę lubią wybierać mężczyźni świadomi, którzy nie boją się pokazać, że zależy im na dobrym wyglądzie.

bomberka dla faceta

5 – z kapturem


Dopełnieniem dla czterech wymienionych modeli będzie ostatni wariant, który tak naprawdę może zostać związany z każdą powyższą propozycją, gdyż chodzi w nim wyłącznie o dodanie kaptura. Uzupełniające nakrycie głowy pełni funkcję czysto pragmatyczną, ale z drugiej strony potrafi też nadać kurtce większego luzu i przełamać jej prosty albo aż nadto elegancki charakter. Skórzane kurtki z kapturem w szczególności upodobali sobie młodzi mężczyźni. Są one nowoczesną propozycją, pasującą do wielu stylów, nawet do stylu sportowego (zwłaszcza gdy sam kaptur w kurtce wykonany jest nie ze skóry, a z materiału dresowego).